בלוגים הם הרבה יותר

קראתי היום את "הארץ".
אני מאוד מתגעגע להארץ מאז שעברתי מהבית של אמא ותקציבי הדל לא מאפשר עוד מנוי.
נכון שיש אותו לגמרי באתר, אבל זה לא אותו דבר. זה פשוט לא אותו דבר. לא כי האתר שלו מיושן ומכוער (אפשר להתווכח אם גם העיתון עצמו מיושן ומכוער), אלא כי זה אחרת להחזיק את הנייר. לראות את הפרופורציות של הכותרות, את השילוב של הגרפיקה, את הפרסומת המשעשעת לטיגואן (למרות שראיתי כבר גרסאות יותר משעשעות שלה).

לקרוא הארץ אחרי חודשים של הצטמצמות לישראל היום (וגם זה רק כי משאירים לי אותו מול הדלת כל בוקר) זה תענוג אינטלקטואלי. מאוד נהניתי, והעיתון השרה עלי תחושת ביתיות חמימה, אבל זהו לא פוסט שמומן על ידי מחלקת הפרסום של הארץ (למרות שהם מוזמנים ליצור קשר) ויש לי גם נקודה להעביר; העיתון נתן לי בדיוק את מה שציפיתי ממנו. זה לא דבר רע, בטח לא עבור העיתון, אבל זה כן דבר שבשלב מסוים מתחיל לשעמם. לעיתון יש עורך ומדיניות עריכה אשר מייצרים (או אמורים לייצר) מוצר מהוקצע בעל קווים מנחים קבועים בנוגע לאמירה העיתונאית שהוא מביא.

כאשר אנחנו מדברים על בלוגרים (ובהקשר הזה אני מתכוון לבלוגרים שכותבים לפעמים גם על ענייני דיומא), כל אחד מהם הוא כלי תקשורת בזעיר אנפין, בעל מדיניות עריכה עצמאית. הגוגלרידר שלי מעכל יותר מ-130 מקורות המייצרים עשרות עדכונים מדי יום. הרבה פעמים אני מגלה בלוגים חדשים, והרבה פעמים אני נהנה להיות מופתע מנושאים אחרים ונקודות מבט אחרות על העולם ממה שהעיתון יכול להציע לי.

אני אוהב לקרוא בלוגים כי יש להם נטייה להיות יותר מפתיעים, מקוריים וביקורתיים, וכי הרבה פעמים כשבלוגר כותב על נושא מתוך העניין האותנטי שיש לו בו, התוצאה הרבה יותר מעניינת מאשר כתבה עיתונאית שהסיבות לקיומה הן לא תמיד עניינו האישי של הכותב בנושא ושעוברת תחת פילטר של מדיניות עריכה, יחסי ציבור או מגבלות משפטיות.

אני אוהב לקרוא בלוגים. הם הרבה יותר מעניינים מפתיעים מעיתונים.