מצב הרידר: ניתוח מעקפים

בחודשיים האחרונים הגרידר שלי נקלע למצב מאוד בעייתי. נוספו לו עשרות פידים חדשים, בעיקר של בלוגים מתפוז, שבעבר קיבלתי מהם עדכונים באמצעות המייל ועכשיו התחלתי לעקוב אחריהם בצורה מסודרת. עשרות פידים חדשים שמספקים עשרות עדכונים מדי יום ומקבלים עדיפות בסדר הקריאה שלי. מצד שני, 150 הפידים הקיימים שלי לא בדיוק פצחו בשביתה לאות הזדהות. נהפוך הוא.

בלית ברירה נאלצתי, ברוח התקופה, להדק את החגורה ולהיפרד ממספר לא קטן של פידים. לא מדובר בפידים לא מעניינים בהכרח, אבל כן בפידים ששקלול נתוני תדירות העדכון עם אחוז הפריטים שאני מתעמק בהם מתוכם ודקות הסבלנות שיש לי להשקיע בהם הביאו למסקנה הבלתי נמנעת שאלא אם אני מבלה שש שעות נטו מהיממה שלי מול הגרידר, אין לי שום סיכוי להצליח לעקוב אחריהם בצורה מוצלחת אי פעם.

כבר מזמן הסרתי את רוב הפידים של החדשות שסתמו את הגרידר במאות עדכונים יומיים שרק אחוז בודד מתוכם באמת עניין אותי. גם כמעט כל הפידים שהציעו סרטונים לא מצחיקים, בדיחות תפלות, או תוכן מקצועי לא רלוונטי שיש לי מקורות טובים יותר עבורו – הוסרו אחר כבוד. אין לי זמן להתעמק בהם. חברי הפייסבוק שלי יצטרכו להתחיל למצוא את הסרטונים המצחיקים בעצמם.

רשימת הפידים שלי הופכת לעניינית יותר. לא עוד הרשמה לכל זנב בלוג שקראתי בו שורה מעניינת פעם לפני חצי שנה. המטרה היא להגיע למצב שבו בסיכום שבועי לא יהיו שאריות משמעותיות של פריטים שלא נקראו.

כרגע הדברים נראים כך:

From your 276 subscriptions, over the last 30 days you read 4,151 items, starred 6 items, shared 22 items, and emailed 0 items.

ויש לי עוד 53 פריטים שלא נקראו.

אגב, בהזדמנות זו אפשר לומר שאחרי מספר ניסיונות לא מוצלחים, אני חושב שאני מרוצה מהתבנית החדשה הזאת.